Bombki DIY


Pamiętacie te czasy, jak jeszcze w podstawówce na technice obowiązkowo przed świętami sklejaliśmy kilkadziesiąt kolorowych paseczków? Tworzył się długi łańcuch choinkowy taki na całą salę!!! To była radocha, co? Dziś mąż trafił na zdjęcie takiego łańcucha w necie i pokazał go synowi - na co Kuba wytrzeszczył oczy z zapytaniem cóż to takiego :) Łańcuch zatem wykonać musimy obowiązkowo!!!

Dzisiaj chciałam Was zachęcić do przygotowania własnoręcznie robionych ozdób choinkowych. Nie będzie to tym razem kolorowy łańcuch (ten tutorial każdy zna), ale prześliczne bombki :) I zaufajcie mi, nie potrzebne są do tego jakieś super moce zręczności!!! Ostatni przedświąteczny weekend przed nami, wyszperajcie zatem z czeluści papierów te ciekawsze, możecie nawet wydrukować dowolne grafiki na białym trochę grubszym papierze. Mi wpadły w oko między innymi kartki z ostatnich stron bloków rysunkowych - szare, lekko błyszczące. Zajrzyjcie do szkatułki z tysiącem kolczyków i z czystym sumieniem odłóżcie te, które się posypały :) I już macie koraliki jak znalazł do wykorzystania! Potrzebne Wam jeszcze będą: nożyczki, linijka, klej (Magic jak zwykle najlepszy), cieniutki drucik, przebijak i nitka.
I do roboty!!!

Kartkę papieru możecie pociąć "na oko" na paseczki o szerokości około 1 cm, lub odrysujcie sobie wcześniej na niej linie (tu jeszcze ołówek się przyda :)). Na jedną bombkę potrzebne będzie osiem pasków. Ja wycinałam je na oko.


Osiem paseczków sklejamy mniej więcej na środku każdego z nich, tworzy nam się taka niby gwiazda:


Jak klej dobrze wyschnie, łapiemy paski i sklejamy je od góry:


Następnie dziurkujemy w miejscu sklejenia i przewlekamy cieniutki drucik, dodając po każdej stronie bombki mały koralik - nasze wykończenie drucika. Pozostaje nam tylko dowiązać nitkę, dzięki której bombki możecie zawiesić w dowolne miejsce.


Prawda, że piękne? :)

A tak się prezentowały na choince w zeszłym roku:


Czy wy również sami wykonujecie ozdoby świąteczne? Dla nas to świetna zabawa i znów wspólnie spędzony czas - w dodatku kreatywnie ;)


Podobne posty

Brak komentarzy: