Witamina D

Łapmy słońce!!! Odkrywajmy buźki, nie smarujmy się kremami z filtrem, odłóżmy na bok okulary słoneczne!!! Chociaż na 15 minut dziennie, nawet w samo południe!!! Witamina D jest nam bardzo potrzebna, a z badań wynika ze 90% Polaków ma jej niedobór!!! Chcemy być pełni energii i odzyskać lub wzmocnić odporność, ta witamina jest do tego niezbędna!!! Niestety z pożywienia nie można jej uzyskać za dużo, dlatego zimą powinniśmy się suplementować, aby uzupełnić jej niedobór, a latem leżeć na słoneczku!!! Oczywiście w miarę rozsądku, skórka nie powinna się jarać ;) Aby uzupełnić niedobory, w czasie zimowym zalecane jest nawet spędzenie KILKU minutek w solarium - oczywiście tylko takim, które posiada odpowiednie lampy. Nasi znajomi, którzy kilka lat spędzili w Islandii gdzie świeci bardzo krótko słońce w okresie zimowym (chociaż nie tylko) właśnie w ten sposób uzupełniali witaminę D.
Bardzo często słyszymy jak bardzo ważna jest witamina C w naszej diecie, o D się prawie nie słyszy, a to poważny błąd.
To jedna z witamin, o których bardzo często w swoich wykładach mówi prof. Jerzy Zięba, do których odsyłam Was na jego stronę internetową: tutaj - naprawdę warto posłuchać. Dzięki tym wykładom zaczęłam się bardziej interesować naturalnymi sposobami leczenia.
Nie jestem żadnym lekarzem ani specjalistą w tym temacie, dlatego mogę Was tylko odesłać do bardzo dobrych źródeł, gdzie znajdziecie wystarczająco dużo informacji na temat niedoboru Witaminy D: tutaj, tu i tu :) Zaczęliśmy z mężem suplementację witaminą D (i nie tylko), w nadchodzących miesiącach będziemy powoli z niej rezygnować na rzecz kąpieli słonecznych :) Mamy nadzieję, że w kolejnym okresie zimowym będziemy tryskać energią, a także, że przełoży się to na nasze zdrowie długoterminowo :) Nie dajmy się anty-słonecznej propagandzie!!!Podobne posty

Brak komentarzy: